Rangovo aktas

Jei jūsų tikslai yra padidinti tokių objektų kaip sodo namo, būtas, ūkininis pastatas ir panašiai elektros galingumą ar išvis perkelti elektros prietaisą iš objekto? Šioje vietoje jums reikės pasidomėti sąvoka rangovo aktas, nes dabar pagal naujas ESO sąlygas norint gauti rangovo raktą reikia kreiptis į Energijos skirstymo operatorių.

ESO rangovo aktas

Norinti gauti rangovo raktą reikia kreiptis į tam tikrą kvalifikaciją turinčius asmenis.Specialistas turi turėti atitinkamus atestatus pagal ESO standartus.

Rangovo aktas suteikia oficialų patvirtinimą, kad Jūsų objekto elektros tinklas bus pilnai paruoštas ir visiškai tvarkingas bei gali būti pajungiamas prie ESO.Objektas nėra pastatytas ar rangovo aktas man reikalingas?

Rangovo aktas tokiu atveju yra nereikalingas, raktas bus paruoštas tuo metu,  kai sertifikuotas elektrikas patikrina elektros tinklo saugumą ir pamatuoja varžas. Kadangi objektas nėra pastatytas, suprantama pamatuoti varžos negalima.

Kokia rangovo aktas kaina?

Rangovo akto kaina būna nuo 40 eur iki 100 eur už patikrą. Dažniausiai kaina būna apie 50 eur už patikrą.

Namo elektros instaliacija

Buitinė elektros instaliacija yra didesnio žemos įtampos tinklo, kurį sudaro pastato viduje esančių laidininkų sistema ir elektros instaliacijos įranga, dalis. Namo elektros instaliacijos pradžia laikomi vidaus tiekimo linijos išėjimo gnybtai ties jungtimi. Visa sistema baigiasi elektros energijos gavimo vietoje, t. y. kištukiniame lizdelyje, šviesos taške arba stacionariai įrengtame elektros energijos vartotojo įrenginyje. Tokio tipo instaliacijos paskirstymo namuose tikslas – tiekti energiją arba elektros signalus atskiriems vartotojams.

Buitinis elektros įrengimas

elektrifikacija

Buitinė žemos įtampos elektros instaliacija – tai elektros prietaisų, kurie tarpusavyje sujungti stacionariais variniais elektros laidininkais ir suderinti pagal techninius parametrus, kad elektros energija iš skirstomojo tinklo būtų tiekiama vartotojams, visuma.

Žemos įtampos maitinimo sistema

Į šią sistemą įeina kabelių sujungimas ir jungtys, paskirstymo skydas, stovai ir tiekimo linijos, vartotojo įrengimas, atitinkamai apskaičiuotas grandinių skaičius. Be to, į ją įeina po tinku nuolat įrengti laidai (maitinimo kabeliai ir laidai), perjungimo įtaisai, taip pat saugos, apsaugos, kontrolės ir matavimo įtaisai.

Elektros įrenginių skyrius

Apšvietimo įrenginys ir maitinimo įrenginys skirstomi pagal tiekiamų vartotojų tipą. Apšvietimo laidai naudojami elektros energijos tiekimui į elektros šviesos šaltinius, taip pat į nešiojamuosius šildymo prietaisus ir mažos galios vandens šildytuvus butuose ir vienbučiuose namuose. Elektros paskirstymo sistema naudojama tiekti energiją pramoninėms apkrovoms ir didelės galios prietaisams, pavyzdžiui, karšto vandens šildytuvams ir elektrinėms viryklėms.

Tokiose patalpose kaip virtuvės, skalbyklos ir vonios kambariai, kurios nuolat kontaktuoja su vandeniu, turėtų būti įrengti hermetiški elementai, apsaugantys nuo vandens ir drėgmės patekimo į įrenginį.

Elektros instaliacijos schema

Elektros instaliacijos prijungimas turi būti atliekamas pagal griežtai nustatytus standartus ir schemas. Elektros kabeliai turi būti nutiesti tinkamu atstumu nuo langų ir durų kraštų. Taip pat labai svarbu, kad būtų išlaikytas vertikalus arba horizontalus laidų tiesimas. Įstrižinis paskirstymas neleidžiamas. Geras sprendimas yra uždaro kontūro sistema (vadinamoji žiedinė sistema), dėl kurios nutrūkus kabelio tęstinumui vienoje vietoje nenutrūksta elektros darbai energijos tiekimas į kištukinius lizdus. Elektros laidai jungiami instaliacinėse dėžutėse, kurios nėra padengtos tinku, naudojant specialias jungtis (nesukant laidų). Saugumo sumetimais kabeliai turi būti tiesiami virš vandentiekio ir nuotekų vamzdžių ir bent 10 cm atstumu nuo dujų vamzdžių.

Elektros instaliacijos keitimas

Elektros instaliacija gyvenamuosiuose pastatuose yra neatsiejama pastato įrangos dalis, nuo kurios didele dalimi priklauso tinkamas ir saugus jos naudojimas, todėl labai svarbu ją prižiūrėti ir laiku atnaujinti. Nepamirškite jei jus domina rangovo aktas galite kreiptis į mūsų patyrusius specialistus ir mes jums visada padėsime.